САЙТ
ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ
Добряк Л.М.

 

Цікаві факти про кров
 

 

 

У дорослої людини серце за день виштовхує 10000  літрів крові. За один поштовх в аорту викидається приблизно 130 мілілітрів. В стані спокою  частота пульсу  - 60-80 уд./хв., в жінок сердце скорочується на 6-8 уд./хв частіше, ніж у чоловіків. При важкому фізичному навантаженні пульс може прискорюватися до 200 і більше уд./хв. Для порівняння: частота пульсу у слона - 20 уд./хв., у бика - 25, у жаби-30, у кроля - 200, а у миші - 500 уд./хв.

·  Загальна довжина кровоносних судин  в организмі людини - приблизно 100.000 км.
·  Ось як розподіляється  кров  організмом в стані спокою: 25%  загального  об’єму знаходиться в м’язах, інші 25% - в нирках, 15% - в судинах стінок кишківника, 10% - в печінці, 8% - в мозку, 4% - в коронарних судинах серця, 13% - в судинах  легень та в інших органах.
·  Кожний еритроцит містить бльзько  270 млн. молекул гемоглобіну.
·  В дорослої людини за годину гине мільярд еритроцитів, 5 мільярдів лейкоцитів і 2 мільярда тромбоцитів. На зміну їм з’являються нові клітини, які утворюються в кістковому  мозку і в селезінці. За добу оновлюється приблизно 25 г.  крові.
·  Кістковий мозок дорослої людини, важить в середньому 2600 г. За 70 років життя він дає 650 кг. еритроцитів і тону лейкоцитів.
·                   Dragon Blood tree (dracaena cinnabari)  –  дерево драконової крові назване так за свою кроваво–червону смолу. Протягом століть з цієї смоли виготовлювали художні фатби та лак. Те, що червоний колір надають смолі стійкі пігменти дракорубін та дракокармін, відомо вченим давно, але їхнє біологічне значення до цих пір залишається таємницею.
Росте дерево  в горах острова Сокотра (в перекладі з арабскої – «Базар драконової крові»), що розміщений біля узбережжя Ємена, впівнічно–західній частині Індійського океану. Відноситься до родини драцен (рос.) (від грецького  dracaina – дракониха), висота в середньому  6–9 м., українська назва — «Драцена кіноварно–червона».


Создан 21 янв 2013 
Що є благо? Знання. Що є зло? Незнання. Хто розумний, той, виходячи з обставин, одне заперечить, а інше обере. (Сенека)